Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - Palace Midas

28. února 2018 v 20:47 | Hayley |  TR 96 vs. TR Anni 07
Kdo by si nepamatoval Midasův Palác a jeho kouzelnou ruku? Určitě by si spousta z nás přála mít takovou ruku doma, tedy, jakéhokoli předmětu se ruka dotkne, předmět se změní na ryzí zlato... NEKONEČNÉ PRÁZDNINY! :D

Úkol kola je jasný: sehnat tři zlaté cihly, které nám poslouží nikoliv jako poklad, ale jako klíče, které otevřou průchod do další části hry. Základu kola se tvůrci drželi, avšak propracovanost se značně liší.Samotný podstavec Midase je v anniversary celý, tedy i se sochou. V TR1 si můžeme prohlédnout pouze Midasovi nožky. Navíc podstavec v TR:A slouží i pro umístění zlatých cihliček, kdežto v TR1 musíme najít otvory do kterých cihly budou pasovat.


Jeden z úkolů, kde získáme zlatou cihličku je překonat sloupy s ohněm. V TR1 to bylo pojato velice jednoduše, kdežto v TR:A se nám naskýtá pohled na úchvatné mechanismy a zapeklité skákačky.Další z úkolů je přeskáat přes podesty a sloupy k cíly. Avšak pokud upadnete, čeká Vás nemilá smrt v podobě bodáků pod Vámi.


Poslední úkol je dostat se přes sloup na druhou stranu. Že se Vám to zdá jednoduché? Ale kdeže, jen si to zkuste!
Zdejší nádrž s vodou potkáme v TR1 až časem, ovšem v TR:A to vymysleli tak, že se voda nachází na tzv. křižovatce levelu. Na toto místo se totiž vždy vrátíme a jdeme splnit další část úkolů.
Musím se přiznat, že u TR:A jsem byla už vyřízená a neměla jsem sílu pořád a pořád dokola se pokoušet získat poslední relikvii. Nachází se u ohnivého úkolu a relikvii získáte stylem: zmáčkni páčku a máš jen vymezený čas se k relikvii dostat.

TR:A mi přišlo o dost složitější co se týče plnění úkolů, ale TR1 je o dost rozmanitější co se týče prostorů. Například mě mrzí, že v novějším díle není zahrnuta tato zahrada.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 5. března 2018 v 1:56 | Reagovat

No, v Anniversary jsem si v tomto levelu užila opravdu velké strasti, když jsem ho hrála na Time Trial. Běžně říkám, že originál je mnohem těžší než Anniversary, ale u tohoto levelu si nejsem tak jistá. Těžké jsou oba. To jim ovšem na půvabu neubírá :-)
A co se zahrady týče, musím naprosto souhlasit. Na rozdíl od zbytku levelu, na mě tato zahrada působila takovým klidným a příjemným dojmem. Je velká škoda, že ji tam nezahrnuli. A krom zahrady mě docela i mrzí, že tam není ten parthenón, na kterém Lara najde jednu z cihliček. Ten se mi taky moc líbil. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^