Shadow of the Tomb Raider - Dabing Lary v zahraničí

27. srpna 2018 v 9:37 | Hayley
Česká republika se bohužel nemůže těšit z dabingového zpracování Tomb Raider. Dokonce se poslední rok zapomnělo i na českou lokalizaci - titulky. O to se postarala až skupinu nadšenců více info v článku zde.
Tento rok to vypadá bohužel podobně.

My se ovšem můžeme podívat na ostatní dabérky z různých koutů světa.Anglickou dabérkou je všemi známá Camilla Luddington, kterou můžeme slyšet i u nás. Laru dabuje již od samotného začátku rebootu.

Camilla je rozená angličanka, která je narozena 15. 12. 1983. Má za sebou několik menších filmových rolí, stejně jako dabingových. Camilla ztvárnila také postavu Lary v počítačových hrách, tak jak ji známe.


Francouzskou dabérkou je Anna Sigalevitch. Anna pochází z rodiny hudebníků a od mala se věnuje hře na piáno. Cizí ji nejsou ani divadelní prkna, popřípadě Annu můžeme zahlédnout i na filmových plátnech.
Anna také dabovala Laru v nejnovějším Tomb Raider filmovém snímku s Alicií Vikander.


Italskou dabérkou je Benedetta Ponticelli. Benedetta začala dabovat Laru už na samotném začátku Tomb Raider rebootu. Pro Italy není nijak neznámá, jelikož dabuje nespočet množství filmových, seriálových a herních počinů.

Německou dabérkou Lary Croft je Marie Koschny. Marie se věnuje na plný úvazek dabování a propůjčila hlas například i Jennifer Lawrence, kterou známe třeba z filmu Hunger Games. Získala i nominace a ocenění za audioknihy, které namluvila.

Španělsko má dabérky dvě. O kastilskou španělštinu se postarala Danai Querol.Latinsko americkou španělštinu dabovala mexičanka Marisol Romero, která se mimo jiné věnuje moderování a tlumočení.

Karolina Gorczyca je polskou dabérkou, která se narodila 14. března 1985. Živí se jako herečka a Laru dabuje už od samotného restartu herní série.

O brazilský dabing se postarala herečka a dabérka Fernanda Bullara. Fernanda se postarala také o dabing Lary v předchozím díle Rise of the Tomb Raider.


Ruskou dabérkou je Polina Scherbakova (Полина Щербакова). Polina se živí jako herečka a narodila se 18. dubna 1979.?Čínskou dabérkou se stala Yang Meng Lu. Bohužel, ať jsem hledala jak jsem hledala, o téhle slečně/paní jsem nenašla jedinou zmínku.
Arabský hlas Laře propůjčila herečka a Miss Libanonu Nadine Njem. Tato mladá dáma se stala Miss Libanonu za rok 2004. Dokonce se zúčastnila i Miss Universe pro rok 2004 a 2005.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natla Dahmer Natla Dahmer | 27. srpna 2018 v 10:25 | Reagovat

Pěkný článek! Rise of the Tomb Raider hraji s Ruským dabingem, tak doufám, že bude i v Shadow of the Tomb Raider :-)

2 Hayley Hayley | 27. srpna 2018 v 11:44 | Reagovat

[1]: Vázně? Ty jo! Umíš rusky?

3 Natla Dahmer Natla Dahmer | 31. srpna 2018 v 1:08 | Reagovat

[2]: Rusky jsem se učila ve škole, ale ovládám to jen trochu. Ale chci se naučit, co jsem zanedbala :-) A mám strašně ráda Ruský přízvuk :-)

4 Hayley Hayley | 31. srpna 2018 v 9:26 | Reagovat

[3]: tý jo!tak to jsi hodně šikovná! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^