Tomb Raider News

Když se na Vás usměje štěstí

Včera v 20:39 | Hayley
Už je tomu nějaká chvilka co byly Vánoce. Tehdy jsem přemýšlela, co bych si tak mohla přát a napadlo mě, že bych vlastně mohla doplnit sbírku Tomb Raider a přát si pod stromeček Tomb Raider Archivy S.1. Pak jsem se nad tím zamyslela a řekla si: vždyť já vlastně komiksy nečtu a kniha je trošku dražší, tak si vyberu něco praktičtějšího a pak si Archivy koupím ze svého.

No a jeden den, pár dní po premiéře nového Tomb Raider v kinech, jsem koukala na facebook a uviděla jsem, že Cinema City pořádá soutěž. Já normálně na takového soutěže prdím, protože je minimální šance něco vyhrát, ale řekla jsem si, že když to pořádá věrohodná stránka a soutěží se o Tomb Raider Archivy S.1, tak bych to měla zkusit. Už jen z principu. Tuším, že položili soutěžní otázku kdo byl hlavním představitelem Lary Croft v předchozích dvou filmových dílech (EASYYYY :D). No a tak jsem to zkusila. Za chvíli jsem na to zapomněla a už vůbec jsem nevěděla, že jsem někde soutěžila do chvíle, než mi přišla soukromá zpráva, že jsem jeden ze tří šťastlivců, co komiksy vyhráli. No já Vám na tu zprávu čučela a nevěřila jsem vlastním očím.

Takže přátelé zázraky se opravdu dějí! A upřímně Vám musím říct, že jsem udělala chybu, že jsem si Archivy neobjednala dřív. No vlastně, ani ne, protože bych je měla zbytečně dvakrát, ale snažím se říct, že kniha je naprosto úžasná! Komiksy jsou parádní, kniha je obrovská těžká bichle a zpracování je naprosto famózní! Jakmile se jednou začtete, nemůžete přestat :)

Proto pokud někdo váhá nad tím, jestli si Archivy pořídit, neváhejte! Nejsou to žádné vyhozené peníze a požitek bude nepopsatelný! :)
Zahrajte si puzzle hádanky na oficiální stránce Tomb Raider

20. března 2018 v 15:56 | Hayley
Na oficálních stránce TOMBRAIDER.COM si můžete zahrát každé pondělí hádanku. Pokud žijete v Americe, Anglii, Francii nebo Něměcku, můžete vyhrát zájezd do některého z měst, ve kterém se budou konat oslavy nového TR.

No a ostatní si můžou zahrát alespoň puzzle a poslechnout si skvělou novou hudbu, která nejspíš bude provázet i Shadow of the Tomb Raider.

Novinky ohledně nového Tomb Raider

14. března 2018 v 18:08 | Hayley
Něco se chystá a vše svědčí o tom, že to bude velké!

Na oficiální stránce Tombraider.com se objevil tento obrázek.


Navíc spousta informací mluví o tom, že se jedná o trailer k novému TR, který ponese název Shadow of the Tomb Raider. Ti kteří se v TR šťourají trošku víc vědí, že tento název pro TR známe už několik měsíců.

Na našem tombraider-lc fb profilu jsem sdílela video od UNITED gaming, které toto téma rozebírá trošku více. Například hovoří i o tom, že bysme si mohli nový TR zahrát už letos na podzim.

Takže přátelé, zítra se dozvíme více!

Panenka Barbie jako nová Lara Croft

28. února 2018 v 19:42 | Hayley
Panenky od Matela určitě každý zná. Panenky Barbie se staly hitem nejen u malých děvčátek.
Nová panenka Barbie bude ale jiná. Nový filmový Tomb Raider se nezadržitelně blíží do kin a s ním i nová Barbie, která bude představovat novou Laru Croft. V prodeji bude od 9. března v přepočtu asi za 799,- (29,99$). K dispozici dostanete panenku s její výbavou v podobě cepínu a deníku.Tomb Raider film 2018 - nové obrázky

14. ledna 2018 v 12:40 | Hayley
Nový Tomb Raider snímel se nám nezadržitelně blíží a s ním i spousta nových informací a obrázků. Podívejte se na nové obrázky s Alicií Vikander v hlavní roli.
Nový Tomb Raider výjde už v roce 2018!

8. prosince 2017 v 11:59 | Hayley
Na oficálních channelech Tomb Raider se objevil příspěvek, který nám potvrzuje, že nový Tomb Raider výjde už v roce 2018! Co je ještě lepší, tak podle informací si hru zahrajeme chvíli poté, co nám nový TR představí! Tak co? Těšíte se? Máte nějaké nápady, kam bysme se mohli s novým TR podívat?

Tomb Raider Movie 2018 - vychází nový teaser trailer k připravovanému filmu!

18. září 2017 v 19:21 | Hayley
Patnáctivtěřinová upoutávka k zítřejšímu prvnímu traileru k připravovanému novému filmu Tomb Raider s Alicia Vikader v hlavní roli. Prémiéru by měl mít film 16. 3. 2018. Myslím, že se máme na co těšit!


Tomb Raider 2 : Dagger of Xian - DEMO: Vydáno!

31. srpna 2017 v 18:31 | Hayley
Tak a je to tu! Nicobass byl asi ještě víc natěšený, než my všichni dohromady a spustil stahování DEMA o den dříve, takže pokud nemáte co na práci, hurá do toho!

Stránku na stáhnutí DEMA naleznete zde: http://tombraider-dox.com/downloads/, je nám slibováno alespoň hodina hraní, tak se máme určitě na co těšit :)

Každopádně při stahování se Vám můžou objevit problémy a to s následujícím oznámením: Je nám líto, ale tento soubor nyní nelze zobrazit ani stáhnout.
Nebojte se, existuje postup, který Vám umožní stáhnout DEMO i tak. Info naleznete na TADY na stránce. Je tam celý postup, jak si stáhnout soubor, i když Vám vyskakuje tato chybová hláška. Kdyby někdo potřeboval pomoci, dejte vědět :)

Já už momentálně stahuju, takže jakmile budu mít nějaké info, určitě Vás budu informovat v článku.

FB Nicobassového projektu naleznete zde.

A mě nezbývá než říct: DÍKY NICOBASSY!


Tomb Raider 2 v novém kabátu

25. srpna 2017 v 22:50 | Hayley
Možná znáte Nicobasse, možná ne. Každopádně na našem blogu jsme mu dokonce věnovali i galerii úžasných artů. Nicobass ovšem zašel ještě dál a pustil se do velkého projektu - remake Tomb Raider 2 Dagger ox Xian. Na blogu jsem Vás o této záležitosti informovala už v lednu. Avšak konečně se něco začíná dít! Nicobass totiž 1. září vydá oficiální DEMO verzi. Už se nemůžu dočkat a jsem velmi zvědavá jak se mu to celé povedlo.

Zároveň děkuji Romanu M. za odkaz na článek na portále hrej.cz, který si můžete přečíst zde.

Samotný Nicobassův projekt můžete sledovat na faceboku, či navštívit jeho web.


Coloring book day s Larou Croft

2. srpna 2017 v 22:03 | Hayley
Dnešní den je oslavou Coloring book day a Tomb Raider nesmí chybět!

Jsou dvoje omalovánky s naší hrdinkou, klidně posílejte na email: tombraiderlcblogcz@gmail.com Vaše díla, velmi ráda je poté zde zveřejním!

Autorkou je TholiaArt - facebook, nebo oficiální stránky: http://tholiaart.net/

Nevím jak vy, ale já se do nich tedy o víkendu určitě pustím.... :) <3

Crystal Dynamics slaví 25 let!

19. července 2017 v 19:01 | Hayley
Letos v červenci slaví Crystal Dynamics 25 výročí. Což je dloouhá doba! Za celých 25 let se prodalo více než 58 miliónů kopií.

"Spolupráce našeho špičkového talentu v oboru, zaměřeného na vytváření průkopnických, bezprecedentních herních zážitků, je motorem, který řídí Crystal," řekl Ron Rosenberg, vedoucí oddělení Studio Crystal Dynamics. "Jsme nesmírně hrdí na to, čeho jsme dosáhli za posledních pětadvacet let a když se podíváme do budoucnosti, jsme nadšeni, že přineseme svou vášní a řemeslným zpracováním ještě více her jako například projekt " Avengers "

Jako oslavu 25 let se rozjela nová kampaň, která má opět potěšit děti, které čelí životu ohrožujícím nemocem v nemocnicích po celém světě. Pokud darujete alespoň $25, či více obdržíte exkluyivní balíček 12 nových a klasických her Crystal Dynamics, včetně Tomb Raider, Lara Croft® a chrámu Osiris ™, Legacy of Kain ™: Defiance, Project Snowblind ™ a další. Pokud byste měli zájem odkaz máte ZDE.

V loňském roce byl hit Rise of the Tomb Raider® 20 Year Celebration oceněn více než 100 cenami a nominacemi a je jedním z nejlépe hodnocených her na systémech nové generace. Studium vyvinulo a publikovalo více než 30 oceněných titulů během své 25leté historie, včetně Gex ™, Legacy of Kain a Tomb Raider. Studio v současné době tvrdě pracuje na velmi očekávaném projektu "Avengers", který byl oznámen počátkem tohoto roku.

Game Access 2017

10. května 2017 v 16:39 | Hayley
Již tomu bylo po druhé co jsem se setkala s Meagan Marie a díky bohu, jsem už nebyla nemocná, takže jsme dokázali vést i normální konverzaci. Ikdyž samozřejmě angličtinu nepoužívám každý den, takže se mi třeba povedlo říct na místo spoustu pláží spoustu ehm... čub*k (Beaches/Bitches) :D Ale to se nějak ustálo.

Abych přešla k věci. Meagan přijela do Brna protože byla pozvaná na Game Access 2017, kde měla mít přednášku, stejně jako Nathan McCree. Ovšem věděli jste, že Nathan žije v Brně? Vzal si českou ženu a žije v Brně! Když jsem se to dozvěděla, trošku jsem koukala jak tele na nový vrata, že prý v Londýně je moc lidí, moc hluku a v Brně je klid. No tak jsme asi skoro sousedi :D a ne, neumí česky, jeho děti mluví s tatínkem anglicky a s maminkou se baví česky. To je docela dobrý start do života, co myslíte?

Megan jsme ve čtvrtek 3.5. vzali do punkevních jeskyní a pak ukázali nějaké památky přímo v Brně.

V pátek 5.5. měli Meagan a Nathan přednášky o Tomb Raider v SONO centru, kde mimo jiné, byl například i Chris Avellone (Fallout), a spousta menších českých studií s jejich hrami, které jste si mohli vyzkoušet.

Zastavila jsem se u jednoho stánku, kde měli takové ty brýle do virtuální reality. Nevím jestli jste to někdo zkoušel, ale pro mě to bylo hrozné :D Měla jsem se přitahovat lany a pak odrážet do vzduchu a při každém přitažení jsem málem spadla :D Spadla - v naší realitě. Je to hrozně matoucí, když si mozek myslí, že stojíte na místě, ale očí vnímají pohyb a lítaní nahoru a dolů. Asi po 5 minutách jsem to vzdala, ruce se mi klepali jak o život, byla jsem zpocená a odešla jsem se slovy slečny, která stánek hlídala: Jsi v pohodě? je ti dobře? Nechceš vodu, nebo si sednout? Tak jak jsem asi vypadala :DNásledovala přednáška Meagan, která vysvětlovala celý restart samotné hry. Nejen, že to byl restart pro hru, ale i pro samotné studio, kdy se začali věnovat Fan Site programu, cosplayerům, všem fanouškům a hlavně měli snahu mít velkou a silnou komunitu. Dokonce, předváděla i české FANSITE a ano, jsou to screeny (údajně pouze) sedmi českých Fansites. Kdo se tam najdete? My jsme tam taky! :D"Zapomeňte, co jste o Laře znali" říkala. Mimo jiné také jak celý fansite program funguje, vysvětlovala a dávala tipy, jak s takovou komunitou začít a na co byste se měli zaměřit. Přednáška měla něco okolo 50 minut a následovala přednáška Nathana.

Nathan dělal hudbu pro Tomb Raider 1-3 a vysvětloval, že na každou hudbu, měl pouze omezený čas. Například, že když vytvářel hudbu k TR 1, měl na to pouze 4 týdny - WOOOW, pouze měsíc? Na jeden měsíc měl jeden projekt. Vysvětloval, že se řídil motem, méně je více (což si myslím, že opravdu platí). Pro TR 2 to byl dvojnásobek času (8 týdnů) a pro TR 3 trojnásobek (12 týdnů).


Samotná přednáška Nathana byla asi 30 minut dlouhá a spíše byl zahrnut dotazy, nejspíše budoucích vývojářů her, aby se s nimi podělil o nějaké rady.

Pro mě samotnou to byl skvělý zážitek, (dobře jsem ráda, že jsem nebyla v práci :D), nejen samotná návštěva Game accessu (víte kolik stál lístek? 349 Euro, se někdo asi někde zbláznil), ale i návštěva punkevních jeskyní, přednášky a setkání s Meagan.

Děkuju převelice Meagan i celé mu týmu za tuto možnost se zúčastnit.

Tomb Radier 1 v prohlížeči? No jasně!

5. května 2017 v 19:26 | Hayley
Fanoušci ze světa Tomb raider stále nepřestávají překvapovat, co za věci vymyslí.

Zde máte odkaz: http://xproger.info/projects/OpenLara/ na stránku kde si můžete v prohlížeči zdarma zahrát TR 1 :) Můžete hrát v málem i velkém okně a dole pod tím vším máte manuál ovládání.

Pokud Vás jejich práce zaujala, můžete zkouknout i jejich facebook.

Enjoy!

Na co byste se vývojářů zeptali?

30. dubna 2017 v 21:35 | Hayley
Zdravím po delší odmlce,

blíží se možnost položit pár otázek Meagan Marie (Sr. Community Manager ve společnsoti Crystal Dynamics) a Nathan McCree (Režisér / skladatel společnosti McCree Music).

Co by Vás zajímalo? Co byste se chtěli dozvědět?

Budu ráda a předem děkuji za každou otázku, či nápad, který Vám probleskl hlavou :) Odpovědi samozřejmě poté zvěřejním zde na blogu.Tomb Raider Movie 3 - Novinky!

28. března 2017 v 9:39 | Hayley
Do vydání třetího filmu Tomb Raider nám zbývá méně než rok. Není tedy žádnou záhadou, že je natáčení v plném proudu. Zde přikládám link s exluzivními fotografiemi a dalšími informacemi!


Taktéž není žádnou záhadou, že film je inspirován restartem prvního dílu nové herní série Tomb Raider. Za mě, se Alicia Vikander na Laru skvěle hodí a udělali velmi dobře, že zvolili tuto herečku!


Tomb Raider Movie 3 - Natáčení

12. února 2017 v 19:38 | Hayley
Možná víte, možná ne, ale třetí filmový snímek zaměřený na naši hrdinku Laru Croft se právě natáčí. A já tu mám dokonce i pár fotek Alicie Vikander, které nám ji představují.

Vše můžete najít v tomto článku, kde i Alicia poskytla malý rozhovor.

Fotky byly pořízeny v Jižní Africe, kde má Lara oblečení skoro totožné jako z herní předlohy. Tudíž je jasné a máme tak potvrzené, že se bude jednat o samotný restart i filmové série, stejně jako tomu bylo s Angelinou v roce 2001.

Co na Aliciu říkáte? Myslíte, že se s ní natočí i další Tomb Raider film?

Ať už tu máme rok 2018 a nový snímek s ním :)

Remaky starších Tomb Raider her

26. ledna 2017 v 12:14 | Hayley
Na staré klasiky nedám dopustit. Za mě to byli opravdu pravé hry a nikdy nezapomenu s jakým napětím jsem hru hrála na PS. Co by se ale stalo, kdyby starší hra měla remake? Ano jako například TR Anniversary, ale to podle mě není ono.

Máme totiž informace, že je pravděpodobné, že bude Tomb Raider the Last Revelation v HD provedení. O tom hovoří tento článek, který tvrdí, že uniklo info a obrázky z chystaných úprav, tedy že fandové upravují hru tak, aby měla hezčí textury, kvalitnější provedení okolí, budov, postav, .... Podle obrázků to vypadá nádherně, skoro, jako by hra byla nová, ale přesto to kouzlo klasické Lary nezmizelo :) Co říkáte?


Možná jste i slyšeli, že Nicobass přetváří hru Tomb Raider 2 Dagger of Xian do moderní podoby. Tedy na vlastní pěst předělává druhý díl klasické série. Že je Vám jméno Nicobass povědomé? No jistě, že je, vytvářel krásné wallpapery s naší hrdinkou, dokonce jsme mu zde věnovali místo a vlastní galerii s jeho výtvory. Práce jde pomalu, ale zase stojí za to, jeho postupy můžete sledovat na oficiální fb stránce, či na webu.
Za mě je teda velký machr a má můj obdiv, stejně jako dalších tisíců hráčů! Vypadá to, že v následujících letech to pro nás bude zajímavé a máme se na co těšit :)

Rise of the Tomb Raider: Lara's Nightmare - nedohráno

8. ledna 2017 v 14:42 | Hayley
Lařina noční můra? Ne, moje! Fakt mě tady tato část nebavila. Pobíhání po sídle a zabíjení zombíků mě vážně moc neuchvátilo. Vyvinula jsem snahu dodatek dohrát, ale vždy, když mě zabili, tak musím celé kolo úplně od začátku! A věřte, že Vás zabijí docela rychle, protože těch zombíků je tam tolik, že nemáte ani kam utéct a když se Vám to povede, tak s největší pravděpodobností vběhnete do jejich druhého hnízda.

Začala jsem celkem ambiciózně, nechala jsem hru, ať mi nastaví bojové karty, abych za toto kolo měla největší bonus. Rychle jsem pochopila, že to asi nepůjde. Tak jsem si odpustila karty a dala jsem se do boje.
Vaším úkolem je najít třikrát Skull of Rage, které musíte zničit a pak se Vám nejspíš zpřístupní nějaký Boss. Jenže! Najdete jednu lebku a pak Vás na neštěstí zabijí a hra Vás přesune automaticky na jinou pozici v panství, lebku nemáte a i jejich umístění se změnilo. Takže máte třeba dvě lebky, vidíte třetí a ejhle, někdo Vás zpapal. Nebo, oni to asi nejsou zombie, protože Vás nepapají, jen mají velkou potřebu Vám rozmlátit všechny kosti v těle. Takže musíte zase hledat lebky od začátku.

Upřímně přiznávám, že jsem se na to vybodla a asi nějakou dobu se k této části nevrátím. Jen asi, když bude hodně velká nouze.

Je to docela škoda, protože pochmurné prostředí ve Vás evokuje nejistotu, často je to působivé do té doby, než začnou vylézat ti odporní zabijáci. Kdyby sem, tam na Vás nějaký někde vybafl, bylo by to lepší, ale ne hordy nemrtvých v omezeném prostoru pro pohyb.

Přikládám pár screenshotů z mého, asi dvouhodinového hraní bez výsledku.Tomb Raider - Hidden Temple game show

16. října 2016 v 17:34 | Hayley
Trošku jiná televizní show, kde byla postavena hrobka s překážkovou dráhou. Byli vyzvány internetové osobnosti, aby soutěžili o výhru $ 10,000, s tím, že polovinu peněz dají na svou oblíbenou charitu. Moderuje Jessica Chobot. V této soutěži poznáme kdo má znalosti, dovednosti a vůli vzít si domů zlatou horolezeckou sekeru jako trofej, peníze na charitu a hlavně jedinečné právo se vychloubat jako vítěz Tomb Raider 20 Year Celebration Challenge


Rise of the Tomb Raider - Blood Ties: Dohráno!

16. října 2016 v 0:40 | Hayley

11. října 2016 se vydal další dodatek pro Rise of the Tomb Raider, který obsahuje dodatek Blood Ties, Lara's Nightmare a další. Jelikož na další invazi zombie v Lařiné noční můře nejsem moc zvědavá, vrhla jsem se prvně na Blood Ties - Krevní pouta, které se odehrává v Croft Manor. Jistě si všichni pamatujeme ze starších verzí, jak jsme mohli trénovat své své dovednosti v panství a postupně získávali předměty, které jsme potřebovali k dokončení tréninkového levelu.
Blood Ties je na tom podobně, akorát na trénink není čas. Laře totiž hrozí, že by o své panství přišla a tak v dodatku objevujeme pravdu a důkazy o tom, že právoplatným dědicem Croft Manor je Lara Croft.
Blood Ties se poměrně drží své předlohy - tedy pokud nemáme potřebnou výbavu, nemůžeme dále pokračovat.
Musím přiznat, že ikdyž nás v panství nečeká žádný krvežízniví nepřítel a pouze jen zkoumáte a objevujete, dodatek jsem si moc užila!
Celou dobu s Larou prožíváme její minulost, objevujeme staré fotografie, deníky a rodinné dědictví jí samotné, či dokonce její rodiny. Někdy jsem se myšlenkami vrátila do minulosti, na hraní starších verzí série TR, díky tomu co Lara našla.
Velmi mě potěšilo, že konečně po neúprosném sbírání relikvií a dokumentů má tato činnost i jiný význam, než jen informace o předmětu, nebo procentuální plnění dokončení hry! V dokumentech jsou totiž ukryté informace, které jsou nezbytné pro rozluštění hádanek! :)
Pevně věřím, že v příštím díle série TR bude panství pro hráče otevřené ve větším měřítku, jelikož spousta částí panství byla uzavřena, díky rekonstrukcím. Možná se není čemu divit, jelikož najdeme i místnosti, kde nám trošku zatéká...
Snad Lara své slovo dodrží a panství dá dopořádku a tak pro nás bude (snad) příště připravené v plném rozsahu. A tedy i s Winstonem.

Pod odkazem najdete screenshoty z průběhu mého hraní, upozorňuji, že někde mohou být náznaky spoileru.


 
 

Reklama

^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^