Tomb Raider News

Shadow of the Tomb Raider - Photo Contest vol. 4

10. října 2018 v 21:12 | Hayley
"Air Time" záměření fotek z minulého týdne je u konce. Výherce vyhrál dle mého názoru oprávněně. Fotka je moc hezká, každopádně bych ráda podotkla, že i já jsem zkoušela svoje štěstí, ale nejvíc vtipné mi příjde to, jak si věřím :D Když ty fotky vyfotím, moc se mi líbí a říkám si, že by třeba někdo mohl objevit ve fotce skryté kouzlo. A pak uvidím výherní fotku a říkám si, co jsem to vyfotila za paskvil? :DVýhercem je Péter Hutanu, jemuž samozřejmě gratulujeme, my ostatní můžeme zkusít štěstí do 14. října, kdy je támatem "Apex Predator". Že je Vám ten název povědomý? Apex predator nesl název outfit z předešlého dílu Rise of the Tomb Raider. V tuto chvíli ovšem nepůjde o outfit, ale o to, abyste zachytili Laru uprostřed boje. Všem přeji hodně štěstí!Pro ty, kteří neví o co se jedná: každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Jediné, co proto musíte udělat je, že vyfotíte Laru ve hře Shadow of the Tomb Raider, tak, aby to odpovídalo tématu, posléze nasdílíte Váš obrázek na sociálních sítích s hashtagem: #SOTTR_PhotoContest a pak už jen doufáte ve výhru. Výhra není nijak hodnotná, Váš obrázek ale obletí svět, jelikož jej budou prezentovat sociální sítě Tomb Raider s Vaším jménem :).

Shadow of the Tomb Raider - Photo mode

7. října 2018 v 10:43 | Hayley
Ať už hrajete, či nikoliv, skvělou novinkou je fotografický mód, se kterým můžete zachytit skvělé momenty ze hry.

Přikládám pár náhledů svých vlastních screenů, pokud chcete vidět celou galerii, můžete kouknout zde: Galerie - Fotografický mód.

Pokud byste zachytili i Vy pár skvělých snímků a chtěli byste se o ně podělit, neváhejte, můžeme vytvořit galerii zde na blogu, popřípadě každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Dnešním dnem končí téma "Air Time", takže můžete zkusit své štěstí. Jediné co proto musíte udělat je sdílet Váš obrázek na sociálních sítích s hashtagem: #SOTTR_PhotoContest


Shadow of the Tomb Raider - Co-op s kamarádem potvrzen!

28. září 2018 v 11:39 | Hayley

Nové informace ohledně prvního DLC balíčku nám odhalí, že můžete hrát s kamarádem v co-op módu! Mrkejte na video!Shadow of the Tomb Raider - 99,88%

20. září 2018 v 19:16 | Hayley
Asi před dvěma dny jsem si říkala, že budu oslavovat, díky tomu, že jsem hru dohrála na 100%. Všechny lokace vybrané, všude to hlásí 100%, pak se chystám hru zavřít a ejhle - hra hlásí 99,88%. Říkám si: jak je to možné? Asi jsem někde něco vynechala. Tak to kontroluju znovu, jenže všechno vypadá sesbíraně. Tak si říkám, no jasně, třeba jsem zapomněla otočit nějakým artefaktem. Tak projíždím kolekci a hle! Kolekce Metamorphosis hlásí jen 88%. Tak poctivě každý artefakt otevřu, prohlédnu, jenže všechno je v pořádku. Po asi hodinovém pátrání přicházím na to, že mám opravdu vše posbírané, ale kolekce hlásí chybějící artefakt Merchant Sacrifice - jenže já ho sesbírala!

Prostě je to chyba. Když omrknete net, spousta lidí hlásí stejný problém. Pokud se i Vy stanete obětí tohoto nezbedného glitche, nevěšte hlavu! Nejste v tom sami! Musíme doufat, že se brzy vydá opravný patch.

Shadow of the Tomb Raider - nové položky v galerii

12. července 2018 v 22:44 | Hayley
Do galerie jsem přidala pár nových screenshotů. Prohlédnout si je můžete zde -> SCREENSHOTY

Dále jsem přidala LOGA a mnoho a mnoho CONCEPT ARTŮ. Pokud Vás zajímá i jak vypadá Box art, tak ten najdete zde -> BOX ART.

Tento obrázek pro náhled jsem vybrala, protože se mi hrozně líbí Lařiny vlasy. Jasně vypadají trošku zvláštně, ale aspoň mám trošku pocit, že se Lara fakt ušpiní a vypadá trošku jak čunče a ne jak modelína :D

Jonah Maiava - Předtím a teď

3. července 2018 v 21:44 | Hayley
Nevím jak Vy, ale vždy když jsem viděla Lařiného parťáka Jonaha v novém Shadow of the Tomb Raider, tak jsem se trošku zarazila nad tím, jak vypadá. Jakoby zestárl snad i o 10 let, ikdyž časový posun je pouze rok po údálostech v Rise.

Lara přitom vypadá skoro totožně s předchozí hrou, Jonah prošel od TR 2013 k Rise změnami - to je jasné, ale stále jsem měla pocit, že je to on. V Shadow jsem trošku na vážkách.. Přitom byl použitý stejný engine a grafika jako u Rise, každopádně jestli proběhly nějaké změny u tvorby obličejů... těžko říct.

O Rise of the Tomb Raider jsem v jednom článku zmiňovala, že Lařin obličej je perfektní, za to vedlejší postavy měli obličej ošulený - tedy přišlo mi to odfláknuté. Doufám, že se tvůrci ponaučili z předchozích chyb a trošku to v Shadow napraví.

Vidíte taky ten rozdíl?

Shadow of the Tomb Raider - Co prozatím víme o novém Tomb Raider?

31. května 2018 v 13:56 | Hayley
Ikdyž na nás nový TR může působit dosti podobně jako jeho předchozí díl, podle informací, které máme k dispozici, se dozvídáme hned několik novinek.

Pokud se chcete nechat 100% překvapit a jste typ člověka, který se ani nedívá na trailery, tak článek nečtěte. Informace pro Vás mohou být spoilerového rázu, ale pokud Vás zajímá co Vás čeká, článek si přečíst můžete :)

Co víme:
 • Lara bude moci klást pasti, které nepřátele vymrští do korun stromů
 • Lara bude využívat strachu nepřátel a tím se pro ni stanou lehčím cílem
 • Lara musí zastavit Mayskou apokalypsu
 • Ve hře budeme mít možnost rozhodování, což bude mít v budoucnu své následky
 • Konečně poznáme hlavního nepřítele, tedy šéfa Trinity
 • Pokud jste četli článek Co vše jsme se dozvěděli z traileru, ptali jsme se, jestli se jedná o novou skupinu nepřátel, díky novému znaku vojáků na ramenou. Nejspíše se jedná tedy znovu o Trinity.
 • Asi poprvé budeme moci procházet mezi davy lidí, tedy je větší možnost Side Questů (vedlejších úkolů)
 • Herní doba by měla být zhruba stejně dlouhá jako u předchozích dvou dílů
 • Hra bude od 18 let
 • Hra je zasazena do Mexického prostředí
 • SOTTR se odehrává rok po událostech v Rise of the Tomb Raider
 • K dispozici bude prohledávání pod vodou. Podvodní zkoumání bude o risku vs. odměně - tedy čím hlouběji se dostanete, tím větší odměnu získáte, ale zároveň netušíte, jaké nástrahy a bytosti pod hladinou žijí
 • Lara bude moci běhat po stěnách, stejně jako si pamatujeme například z TR: Anniversary
 • Stejně jako byli medvědi v Rise of the Tomb Raider nebezpečným protivníkem, v Shadow of the Tomb Raider je nahradí jaguáři
 • Laře je ve hře 23 letShadow of the Tomb Raider a data:
 • 12.-15. června můžeme vidět na E3 první Gameplay
 • V červenci bude k dispozici Woman Series (moc netuším o co jde, ale je možnost, že to bude něco podobného jako Woman vs. Wild u předchozího dílu)
 • Srpen bude ve znamení nového Gameplay Traileru
 • 14. Září je oficiálním datem vydání Shadow of the Tomb Raider pro Xbox one, PC a PS4
 • V říjnu se dočkáme prvního Dodatkového balíčku (DLC Pack 1), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V listopadu bude vydán druhý dodatkový balíček (DLC Pack 2), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V prosinci bude vydán třetí dodatkový balíček (DLC Pack 3), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V lednu bude vydán čtvrtý dodatkový balíček (DLC Pack 4), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V únoru bude vydán pátý dodatkový balíček (DLC Pack 5), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V březnu bude vydán šestý dodatkový balíček (DLC Pack 6), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V dubnu bude vydán sedmý dodatkový balíček (DLC Pack 7), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
Takže, když si to shrneme, bude k dispozici 7!! dodatkových balíčků. Mám trošku obavy z toho, že samotná hra bude dost krátká a vývojaři ji budou chtít natáhnout zapomocí těchto DLC packů. Informaci máme ale takovou, že hra by měla být zhruba stejně dlouhá jako její dva předchůdci.

Shadow of the Tomb Radier - Screenshoty

2. května 2018 v 9:56 | Hayley
Do galerie jsem nahrála všechny dostupné screenshoty ke hře Shadow of the Tomb Raider. Můžete se na ně podívat zde.

Když se na Vás usměje štěstí

18. dubna 2018 v 20:39 | Hayley
Už je tomu nějaká chvilka co byly Vánoce. Tehdy jsem přemýšlela, co bych si tak mohla přát a napadlo mě, že bych vlastně mohla doplnit sbírku Tomb Raider a přát si pod stromeček Tomb Raider Archivy S.1. Pak jsem se nad tím zamyslela a řekla si: vždyť já vlastně komiksy nečtu a kniha je trošku dražší, tak si vyberu něco praktičtějšího a pak si Archivy koupím ze svého.

No a jeden den, pár dní po premiéře nového Tomb Raider v kinech, jsem koukala na facebook a uviděla jsem, že Cinema City pořádá soutěž. Já normálně na takového soutěže prdím, protože je minimální šance něco vyhrát, ale řekla jsem si, že když to pořádá věrohodná stránka a soutěží se o Tomb Raider Archivy S.1, tak bych to měla zkusit. Už jen z principu. Tuším, že položili soutěžní otázku kdo byl hlavním představitelem Lary Croft v předchozích dvou filmových dílech (EASYYYY :D). No a tak jsem to zkusila. Za chvíli jsem na to zapomněla a už vůbec jsem nevěděla, že jsem někde soutěžila do chvíle, než mi přišla soukromá zpráva, že jsem jeden ze tří šťastlivců, co komiksy vyhráli. No já Vám na tu zprávu čučela a nevěřila jsem vlastním očím.

Takže přátelé zázraky se opravdu dějí! A upřímně Vám musím říct, že jsem udělala chybu, že jsem si Archivy neobjednala dřív. No vlastně, ani ne, protože bych je měla zbytečně dvakrát, ale snažím se říct, že kniha je naprosto úžasná! Komiksy jsou parádní, kniha je obrovská těžká bichle a zpracování je naprosto famózní! Jakmile se jednou začtete, nemůžete přestat :)

Proto pokud někdo váhá nad tím, jestli si Archivy pořídit, neváhejte! Nejsou to žádné vyhozené peníze a požitek bude nepopsatelný! :)
Zahrajte si puzzle hádanky na oficiální stránce Tomb Raider

20. března 2018 v 15:56 | Hayley
Na oficálních stránce TOMBRAIDER.COM si můžete zahrát každé pondělí hádanku. Pokud žijete v Americe, Anglii, Francii nebo Něměcku, můžete vyhrát zájezd do některého z měst, ve kterém se budou konat oslavy nového TR.

No a ostatní si můžou zahrát alespoň puzzle a poslechnout si skvělou novou hudbu, která nejspíš bude provázet i Shadow of the Tomb Raider.

Novinky ohledně nového Tomb Raider

14. března 2018 v 18:08 | Hayley
Něco se chystá a vše svědčí o tom, že to bude velké!

Na oficiální stránce Tombraider.com se objevil tento obrázek.


Navíc spousta informací mluví o tom, že se jedná o trailer k novému TR, který ponese název Shadow of the Tomb Raider. Ti kteří se v TR šťourají trošku víc vědí, že tento název pro TR známe už několik měsíců.

Na našem tombraider-lc fb profilu jsem sdílela video od UNITED gaming, které toto téma rozebírá trošku více. Například hovoří i o tom, že bysme si mohli nový TR zahrát už letos na podzim.

Takže přátelé, zítra se dozvíme více!

Panenka Barbie jako nová Lara Croft

28. února 2018 v 19:42 | Hayley
Panenky od Matela určitě každý zná. Panenky Barbie se staly hitem nejen u malých děvčátek.
Nová panenka Barbie bude ale jiná. Nový filmový Tomb Raider se nezadržitelně blíží do kin a s ním i nová Barbie, která bude představovat novou Laru Croft. V prodeji bude od 9. března v přepočtu asi za 799,- (29,99$). K dispozici dostanete panenku s její výbavou v podobě cepínu a deníku.Tomb Raider film 2018 - nové obrázky

14. ledna 2018 v 12:40 | Hayley
Nový Tomb Raider snímel se nám nezadržitelně blíží a s ním i spousta nových informací a obrázků. Podívejte se na nové obrázky s Alicií Vikander v hlavní roli.
Nový Tomb Raider výjde už v roce 2018!

8. prosince 2017 v 11:59 | Hayley
Na oficálních channelech Tomb Raider se objevil příspěvek, který nám potvrzuje, že nový Tomb Raider výjde už v roce 2018! Co je ještě lepší, tak podle informací si hru zahrajeme chvíli poté, co nám nový TR představí! Tak co? Těšíte se? Máte nějaké nápady, kam bysme se mohli s novým TR podívat?

Tomb Raider Movie 2018 - vychází nový teaser trailer k připravovanému filmu!

18. září 2017 v 19:21 | Hayley
Patnáctivtěřinová upoutávka k zítřejšímu prvnímu traileru k připravovanému novému filmu Tomb Raider s Alicia Vikader v hlavní roli. Prémiéru by měl mít film 16. 3. 2018. Myslím, že se máme na co těšit!


Tomb Raider 2 : Dagger of Xian - DEMO: Vydáno!

31. srpna 2017 v 18:31 | Hayley
Tak a je to tu! Nicobass byl asi ještě víc natěšený, než my všichni dohromady a spustil stahování DEMA o den dříve, takže pokud nemáte co na práci, hurá do toho!

Stránku na stáhnutí DEMA naleznete zde: http://tombraider-dox.com/downloads/, je nám slibováno alespoň hodina hraní, tak se máme určitě na co těšit :)

Každopádně při stahování se Vám můžou objevit problémy a to s následujícím oznámením: Je nám líto, ale tento soubor nyní nelze zobrazit ani stáhnout.
Nebojte se, existuje postup, který Vám umožní stáhnout DEMO i tak. Info naleznete na TADY na stránce. Je tam celý postup, jak si stáhnout soubor, i když Vám vyskakuje tato chybová hláška. Kdyby někdo potřeboval pomoci, dejte vědět :)

Já už momentálně stahuju, takže jakmile budu mít nějaké info, určitě Vás budu informovat v článku.

FB Nicobassového projektu naleznete zde.

A mě nezbývá než říct: DÍKY NICOBASSY!


Tomb Raider 2 v novém kabátu

25. srpna 2017 v 22:50 | Hayley
Možná znáte Nicobasse, možná ne. Každopádně na našem blogu jsme mu dokonce věnovali i galerii úžasných artů. Nicobass ovšem zašel ještě dál a pustil se do velkého projektu - remake Tomb Raider 2 Dagger ox Xian. Na blogu jsem Vás o této záležitosti informovala už v lednu. Avšak konečně se něco začíná dít! Nicobass totiž 1. září vydá oficiální DEMO verzi. Už se nemůžu dočkat a jsem velmi zvědavá jak se mu to celé povedlo.

Zároveň děkuji Romanu M. za odkaz na článek na portále hrej.cz, který si můžete přečíst zde.

Samotný Nicobassův projekt můžete sledovat na faceboku, či navštívit jeho web.


Coloring book day s Larou Croft

2. srpna 2017 v 22:03 | Hayley
Dnešní den je oslavou Coloring book day a Tomb Raider nesmí chybět!

Jsou dvoje omalovánky s naší hrdinkou, klidně posílejte na email: tombraiderlcblogcz@gmail.com Vaše díla, velmi ráda je poté zde zveřejním!

Autorkou je TholiaArt - facebook, nebo oficiální stránky: http://tholiaart.net/

Nevím jak vy, ale já se do nich tedy o víkendu určitě pustím.... :) <3

Crystal Dynamics slaví 25 let!

19. července 2017 v 19:01 | Hayley
Letos v červenci slaví Crystal Dynamics 25 výročí. Což je dloouhá doba! Za celých 25 let se prodalo více než 58 miliónů kopií.

"Spolupráce našeho špičkového talentu v oboru, zaměřeného na vytváření průkopnických, bezprecedentních herních zážitků, je motorem, který řídí Crystal," řekl Ron Rosenberg, vedoucí oddělení Studio Crystal Dynamics. "Jsme nesmírně hrdí na to, čeho jsme dosáhli za posledních pětadvacet let a když se podíváme do budoucnosti, jsme nadšeni, že přineseme svou vášní a řemeslným zpracováním ještě více her jako například projekt " Avengers "

Jako oslavu 25 let se rozjela nová kampaň, která má opět potěšit děti, které čelí životu ohrožujícím nemocem v nemocnicích po celém světě. Pokud darujete alespoň $25, či více obdržíte exkluyivní balíček 12 nových a klasických her Crystal Dynamics, včetně Tomb Raider, Lara Croft® a chrámu Osiris ™, Legacy of Kain ™: Defiance, Project Snowblind ™ a další. Pokud byste měli zájem odkaz máte ZDE.

V loňském roce byl hit Rise of the Tomb Raider® 20 Year Celebration oceněn více než 100 cenami a nominacemi a je jedním z nejlépe hodnocených her na systémech nové generace. Studium vyvinulo a publikovalo více než 30 oceněných titulů během své 25leté historie, včetně Gex ™, Legacy of Kain a Tomb Raider. Studio v současné době tvrdě pracuje na velmi očekávaném projektu "Avengers", který byl oznámen počátkem tohoto roku.

Game Access 2017

10. května 2017 v 16:39 | Hayley
Již tomu bylo po druhé co jsem se setkala s Meagan Marie a díky bohu, jsem už nebyla nemocná, takže jsme dokázali vést i normální konverzaci. Ikdyž samozřejmě angličtinu nepoužívám každý den, takže se mi třeba povedlo říct na místo spoustu pláží spoustu ehm... čub*k (Beaches/Bitches) :D Ale to se nějak ustálo.

Abych přešla k věci. Meagan přijela do Brna protože byla pozvaná na Game Access 2017, kde měla mít přednášku, stejně jako Nathan McCree. Ovšem věděli jste, že Nathan žije v Brně? Vzal si českou ženu a žije v Brně! Když jsem se to dozvěděla, trošku jsem koukala jak tele na nový vrata, že prý v Londýně je moc lidí, moc hluku a v Brně je klid. No tak jsme asi skoro sousedi :D a ne, neumí česky, jeho děti mluví s tatínkem anglicky a s maminkou se baví česky. To je docela dobrý start do života, co myslíte?

Megan jsme ve čtvrtek 3.5. vzali do punkevních jeskyní a pak ukázali nějaké památky přímo v Brně.

V pátek 5.5. měli Meagan a Nathan přednášky o Tomb Raider v SONO centru, kde mimo jiné, byl například i Chris Avellone (Fallout), a spousta menších českých studií s jejich hrami, které jste si mohli vyzkoušet.

Zastavila jsem se u jednoho stánku, kde měli takové ty brýle do virtuální reality. Nevím jestli jste to někdo zkoušel, ale pro mě to bylo hrozné :D Měla jsem se přitahovat lany a pak odrážet do vzduchu a při každém přitažení jsem málem spadla :D Spadla - v naší realitě. Je to hrozně matoucí, když si mozek myslí, že stojíte na místě, ale očí vnímají pohyb a lítaní nahoru a dolů. Asi po 5 minutách jsem to vzdala, ruce se mi klepali jak o život, byla jsem zpocená a odešla jsem se slovy slečny, která stánek hlídala: Jsi v pohodě? je ti dobře? Nechceš vodu, nebo si sednout? Tak jak jsem asi vypadala :DNásledovala přednáška Meagan, která vysvětlovala celý restart samotné hry. Nejen, že to byl restart pro hru, ale i pro samotné studio, kdy se začali věnovat Fan Site programu, cosplayerům, všem fanouškům a hlavně měli snahu mít velkou a silnou komunitu. Dokonce, předváděla i české FANSITE a ano, jsou to screeny (údajně pouze) sedmi českých Fansites. Kdo se tam najdete? My jsme tam taky! :D"Zapomeňte, co jste o Laře znali" říkala. Mimo jiné také jak celý fansite program funguje, vysvětlovala a dávala tipy, jak s takovou komunitou začít a na co byste se měli zaměřit. Přednáška měla něco okolo 50 minut a následovala přednáška Nathana.

Nathan dělal hudbu pro Tomb Raider 1-3 a vysvětloval, že na každou hudbu, měl pouze omezený čas. Například, že když vytvářel hudbu k TR 1, měl na to pouze 4 týdny - WOOOW, pouze měsíc? Na jeden měsíc měl jeden projekt. Vysvětloval, že se řídil motem, méně je více (což si myslím, že opravdu platí). Pro TR 2 to byl dvojnásobek času (8 týdnů) a pro TR 3 trojnásobek (12 týdnů).


Samotná přednáška Nathana byla asi 30 minut dlouhá a spíše byl zahrnut dotazy, nejspíše budoucích vývojářů her, aby se s nimi podělil o nějaké rady.

Pro mě samotnou to byl skvělý zážitek, (dobře jsem ráda, že jsem nebyla v práci :D), nejen samotná návštěva Game accessu (víte kolik stál lístek? 349 Euro, se někdo asi někde zbláznil), ale i návštěva punkevních jeskyní, přednášky a setkání s Meagan.

Děkuju převelice Meagan i celé mu týmu za tuto možnost se zúčastnit.
 
 

Reklama
Reklama

^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^