Tomb Raider News

Shadow of the Tomb Raider - Druhý dodatkový balíček nese název The Pillar

Středa v 18:16 | Hayley
Už to vypadalo, že s dodatkovými balíčky je amen, ale včera byl konečně oznámen druhý dodatkový balíček s názvem The Pillar. Riskujte cestu hurikánem, abyste objevili pravdu, která se skrývá za legendou o Mayské apokalypse!
Druhý balíček můžeme očekávat 18. prosince na konzole PC, PS4 a Xbox.

Shadow of the Tomb Raider - Free Trial

9. prosince 2018 v 17:53 | Hayley
Doba, kdy jsme si mohli hru nejdřív zahrát a vyzkoušet pomocí dema je dávno pryč. Free trialy se objevují zcela zřídka, ale hráči, kteří stále váhají s koupí nového Tomb Raider si jej nyní mohou vyzkoušet. Pokud zrovna nejste uprostřed hraní Red Dead Redemption 2, nebo nemáte do čeho píchnout, můžete si stáhnout Shadow of the Tomb Raider Trial verzi zdarma. Pokud by Vás hra zaujala, můžete si dokoupit plnou verzi a nepřijít tak o Vaše trofeje.


Hráči vykradli v Shadow of the Tomb Raider přes 6 000 000 hrobek! Nezapomeňte si vyzvednout odměnu!

9. prosince 2018 v 17:36 | Hayley
Už je to skoro celé tři měsíce od chvíle, kdy vyšel Shadow of the Tomb Raider. Na obrázku můžete vidět, co všechno hráči za tu dobu zvládli. Jako odměnu si můžete již nyní až do 7. ledna vyzvednou zbraň Bishop 600 v platinové barvě zdarma! Stačí se přihlásit do hry a odměna by Vám měla v nejbližších chvílích dorazit.

Škoda, že není uvedený celkový počet smrtí, myslím, že bych tam měla docela velký podíl :D

Český Tomb Raider amatérský film - Lara Croft: Tajemství Anchu

9. prosince 2018 v 17:21 | Hayley
Českých počinů co se Tomb Raidera týče je opravdu pomálu. Proto jsme rádi, za každou tvorbu, ať už je amatérská, či nikoliv.

Včera měl oficiální premiéru film: Lara Croft: Tajemství Anchu. Lara je v něm najatá Grace, která touží po Anchu do svého muzea. Indicie zavedou Laru do Ghany a posléze do České republiky.
Jak už jsem psala výše, cením každého počinu co se Tomb Raider týče. Sama jsem nic nenatočila a cením strávený čas, který tvůrci filmu věnovali. Nemám moc právo film nijak kritizovat, ale přesto bych ráda pár věcí vytkla. Co mě nejvíce mrzí je samotné líčení Lary a závěrečná hrobka. Myslím, že zrovna v česku je jeskyní hromada a pokud někdo zvládne sehnat profesionální dabéry, mohl najít i jeskyni, která by odpovídala představám hrobky. Co se týče líčení, mohl se věnovat čas pro vhodně zvolené stíny, popřípadě úpravu, pokud se make-up rozpije. Stejně tak i nehty, nebo spíše drápy, které Lara má, nejsou dle mě úplně vhodné a odpovídající.
Co se mi líbilo, je to, jak se tvůrci popasovali například s odemykáním zámku truhly. Nalezená lékarnička mi upřímně vykouzlila úsměv na tváři a hudební doplnění bylo taky skvělé.

Pevně věřím, že se dočkáme třeba zimního pokračování a držím tvůrcům palce, pro další počin :)

České Tomb Raider Archivy končí

25. listopadu 2018 v 11:12 | Hayley
Bohužel je to tak. Tomb Raider Archivy končí čtvrtým dílem. Více informací si můžete přečíst zde, každopádně to nic nemění na tom, že máme díky Comics Centru k dispozici čtyři plně nabichlované komiksy, které zharnují přes 1900 stran skvělého čtení.

Takže děkujeme, děkujeme!

Shadow of the Tomb Raider - Photo Contest vol. 7

25. listopadu 2018 v 10:59 | Hayley
Vyhlášení výherců z minulého fotokontestu se nekoná. Možná proto, že uvedli velmi zvláštním způsobem, jak se mají soutěžní obrázky označit.Takže tedy nejlepší fotku Jonaha a Lary neznáme a nejspíš ani znát nebudeme. Navíc trvalo vyhlášení velmi dlouho a dozvěděli jsme se pouze soutěžní téma na další týden do 26.11. 2018. Téma je "Through Fire And Flames", máme zachytit Laru v nově přidaném DLC balíčku The Forge. Takže téma je pouze pro ty, co si dodatek pořídili, nebo mají Season Pass. Hodně štěstí!


Pro ty, kteří neví o co se jedná: každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Jediné, co proto musíte udělat je, že vyfotíte Laru ve hře Shadow of the Tomb Raider, tak, aby to odpovídalo tématu, posléze nasdílíte Váš obrázek na sociálních sítích, přidáte hashtag #SOTTR_PhotoContest a pak už jen doufáte ve výhru. Výhra není nijak hodnotná, Váš obrázek ale obletí svět, jelikož jej budou prezentovat sociální sítě Tomb Raider s Vaším jménem :).

Tomb Raider Archivy S.4 - předobjednávka

31. října 2018 v 19:10 | Hayley
Čtvrtý díl na sebe nenechal dlouho čekat a my tu máme další pokračování Tomb Raider Archivů. Jak už bývá zvykem, začíná se u předobjednávky, díky které získáte slevu 40% tzn. cena vychází na 780,-. Za tuto zvýhodněnou cenu můžete předobjednávat až do 13.11. 2018.

A o čem že nový díl Archivů bude?

Archvy S.4 je sbírka původních povídek, díky nimž prožijete spolu s Larou Croft ty nejúžasnější okamžiky. Buďte při tom, až se střetne s přidrzlým pirátem v příběhu, jenž překračuje meze života a času. Odhalte tajemství jejích začátků a zjistěte, co z ní udělalo neporazitelnou bojovnici. Vydejte se spolu s ní na cesty za historickými památkami, navštivte snové světy či džungle, a to vše v jedinečném výtvarném provedení...

Tento svazek obsahuje sešity číslo 0 a 1/2, které vyšly v nakladatelství Top Cow jako součást série Tomb Raider, dále sešity 1-12 série Cesty za dobrodružstvím a dále pět samostatných sešitů: Vše, jak má být, Škorpionova hůl, Přepadení, Tisící prvá noc a Největší ze všech pokladů. Svým neopakovatelným uměním do závěrečného svazku Archivů přispěly stálice komiksového nebe, jako např. Adam Hughes, Billy Tan, Tony Daniel, Andy Park, Keu Cha, David Finch, Joe Jusko a mnozí další!


Text a obrázek pochází ze stránek Comicscentra.cz

Tomb Raider jako Minecraft

30. října 2018 v 10:00 | Hayley
Pěvně věřím, že se mezi Vámi není snad nikdo, komu bych musela představovat hru Minecraft. Této hře propadli totiž jak malý, tak i velcí hráči z celého světa.

Youtubový kanál FoxMaster ale zašel ještě dál a celou hru Tomb Raider přestavěl v Minecraft do sebemenšího detailu, stejně tak jako i druhý díl. Všechny jeho videa najdete na jeho kanále, pro náhled přikládám první level ze hry Tomb Raider z roku 1996.

Člověk musí mít nejspíš obrovskou trpělivost, aby toto dokázal, já osobně bych to vzdala po chvíli :D


Shadow of the Tomb Raider - Photo Contest vol. 6

28. října 2018 v 20:42 | Hayley
Upřímně se musím omluvit, protože s nástupem do nového zaměstnání mi nezbývá už tolik času na blog. Tedy jsem zapomněla informovat o další části Photocontestu, který proběhl minulý týden. Téma bylo "Just Keep Swimming" a vítězem se stal/a DPDwarf. Gratulujeme! (na twitterovém účtu uživatele najdete skvělé screeny nejen ze SotTR, ale taky například ze hry Horizon Zero Dawn)
Tento týden běží další soutěž s názvem "Friends Until The End", kde máte zachytit Jonaha s Larou. Ovšem pozor, tentokrát je potřeba označit facebookovou stránku Tomb Raider, hashtag můžete použít taktéž, pro jistotu :). Čas máte do zítra 29.10., takže hurá do toho!

Pokud byste rádi sledovali informace o photocontestu, doporučuji sledovat všechny sociální sítě Tomb Raider, protože někdy uvedou informace jen na twitteru, jindy zase na facebooku.Pro ty, kteří neví o co se jedná: každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Jediné, co proto musíte udělat je, že vyfotíte Laru ve hře Shadow of the Tomb Raider, tak, aby to odpovídalo tématu, posléze nasdílíte Váš obrázek na sociálních sítích, označíte facebookovou stránku Tomb Raider a pak už jen doufáte ve výhru. Výhra není nijak hodnotná, Váš obrázek ale obletí svět, jelikož jej budou prezentovat sociální sítě Tomb Raider s Vaším jménem :).

Shadow of the Tomb Raider - Photo Contest vol. 4

10. října 2018 v 21:12 | Hayley
"Air Time" záměření fotek z minulého týdne je u konce. Výherce vyhrál dle mého názoru oprávněně. Fotka je moc hezká, každopádně bych ráda podotkla, že i já jsem zkoušela svoje štěstí, ale nejvíc vtipné mi příjde to, jak si věřím :D Když ty fotky vyfotím, moc se mi líbí a říkám si, že by třeba někdo mohl objevit ve fotce skryté kouzlo. A pak uvidím výherní fotku a říkám si, co jsem to vyfotila za paskvil? :DVýhercem je Péter Hutanu, jemuž samozřejmě gratulujeme, my ostatní můžeme zkusít štěstí do 14. října, kdy je támatem "Apex Predator". Že je Vám ten název povědomý? Apex predator nesl název outfit z předešlého dílu Rise of the Tomb Raider. V tuto chvíli ovšem nepůjde o outfit, ale o to, abyste zachytili Laru uprostřed boje. Všem přeji hodně štěstí!Pro ty, kteří neví o co se jedná: každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Jediné, co proto musíte udělat je, že vyfotíte Laru ve hře Shadow of the Tomb Raider, tak, aby to odpovídalo tématu, posléze nasdílíte Váš obrázek na sociálních sítích s hashtagem: #SOTTR_PhotoContest a pak už jen doufáte ve výhru. Výhra není nijak hodnotná, Váš obrázek ale obletí svět, jelikož jej budou prezentovat sociální sítě Tomb Raider s Vaším jménem :).

Shadow of the Tomb Raider - Photo mode

7. října 2018 v 10:43 | Hayley
Ať už hrajete, či nikoliv, skvělou novinkou je fotografický mód, se kterým můžete zachytit skvělé momenty ze hry.

Přikládám pár náhledů svých vlastních screenů, pokud chcete vidět celou galerii, můžete kouknout zde: Galerie - Fotografický mód.

Pokud byste zachytili i Vy pár skvělých snímků a chtěli byste se o ně podělit, neváhejte, můžeme vytvořit galerii zde na blogu, popřípadě každý týden probíhá oficiální Photo Contest na dané téma. Dnešním dnem končí téma "Air Time", takže můžete zkusit své štěstí. Jediné co proto musíte udělat je sdílet Váš obrázek na sociálních sítích s hashtagem: #SOTTR_PhotoContest


Shadow of the Tomb Raider - Co-op s kamarádem potvrzen!

28. září 2018 v 11:39 | Hayley

Nové informace ohledně prvního DLC balíčku nám odhalí, že můžete hrát s kamarádem v co-op módu! Mrkejte na video!Shadow of the Tomb Raider - 99,88%

20. září 2018 v 19:16 | Hayley
Asi před dvěma dny jsem si říkala, že budu oslavovat, díky tomu, že jsem hru dohrála na 100%. Všechny lokace vybrané, všude to hlásí 100%, pak se chystám hru zavřít a ejhle - hra hlásí 99,88%. Říkám si: jak je to možné? Asi jsem někde něco vynechala. Tak to kontroluju znovu, jenže všechno vypadá sesbíraně. Tak si říkám, no jasně, třeba jsem zapomněla otočit nějakým artefaktem. Tak projíždím kolekci a hle! Kolekce Metamorphosis hlásí jen 88%. Tak poctivě každý artefakt otevřu, prohlédnu, jenže všechno je v pořádku. Po asi hodinovém pátrání přicházím na to, že mám opravdu vše posbírané, ale kolekce hlásí chybějící artefakt Merchant Sacrifice - jenže já ho sesbírala!

Prostě je to chyba. Když omrknete net, spousta lidí hlásí stejný problém. Pokud se i Vy stanete obětí tohoto nezbedného glitche, nevěšte hlavu! Nejste v tom sami! Musíme doufat, že se brzy vydá opravný patch.

Shadow of the Tomb Raider - nové položky v galerii

12. července 2018 v 22:44 | Hayley
Do galerie jsem přidala pár nových screenshotů. Prohlédnout si je můžete zde -> SCREENSHOTY

Dále jsem přidala LOGA a mnoho a mnoho CONCEPT ARTŮ. Pokud Vás zajímá i jak vypadá Box art, tak ten najdete zde -> BOX ART.

Tento obrázek pro náhled jsem vybrala, protože se mi hrozně líbí Lařiny vlasy. Jasně vypadají trošku zvláštně, ale aspoň mám trošku pocit, že se Lara fakt ušpiní a vypadá trošku jak čunče a ne jak modelína :D

Jonah Maiava - Předtím a teď

3. července 2018 v 21:44 | Hayley
Nevím jak Vy, ale vždy když jsem viděla Lařiného parťáka Jonaha v novém Shadow of the Tomb Raider, tak jsem se trošku zarazila nad tím, jak vypadá. Jakoby zestárl snad i o 10 let, ikdyž časový posun je pouze rok po údálostech v Rise.

Lara přitom vypadá skoro totožně s předchozí hrou, Jonah prošel od TR 2013 k Rise změnami - to je jasné, ale stále jsem měla pocit, že je to on. V Shadow jsem trošku na vážkách.. Přitom byl použitý stejný engine a grafika jako u Rise, každopádně jestli proběhly nějaké změny u tvorby obličejů... těžko říct.

O Rise of the Tomb Raider jsem v jednom článku zmiňovala, že Lařin obličej je perfektní, za to vedlejší postavy měli obličej ošulený - tedy přišlo mi to odfláknuté. Doufám, že se tvůrci ponaučili z předchozích chyb a trošku to v Shadow napraví.

Vidíte taky ten rozdíl?

Shadow of the Tomb Raider - Co prozatím víme o novém Tomb Raider?

31. května 2018 v 13:56 | Hayley
Ikdyž na nás nový TR může působit dosti podobně jako jeho předchozí díl, podle informací, které máme k dispozici, se dozvídáme hned několik novinek.

Pokud se chcete nechat 100% překvapit a jste typ člověka, který se ani nedívá na trailery, tak článek nečtěte. Informace pro Vás mohou být spoilerového rázu, ale pokud Vás zajímá co Vás čeká, článek si přečíst můžete :)

Co víme:
 • Lara bude moci klást pasti, které nepřátele vymrští do korun stromů
 • Lara bude využívat strachu nepřátel a tím se pro ni stanou lehčím cílem
 • Lara musí zastavit Mayskou apokalypsu
 • Ve hře budeme mít možnost rozhodování, což bude mít v budoucnu své následky
 • Konečně poznáme hlavního nepřítele, tedy šéfa Trinity
 • Pokud jste četli článek Co vše jsme se dozvěděli z traileru, ptali jsme se, jestli se jedná o novou skupinu nepřátel, díky novému znaku vojáků na ramenou. Nejspíše se jedná tedy znovu o Trinity.
 • Asi poprvé budeme moci procházet mezi davy lidí, tedy je větší možnost Side Questů (vedlejších úkolů)
 • Herní doba by měla být zhruba stejně dlouhá jako u předchozích dvou dílů
 • Hra bude od 18 let
 • Hra je zasazena do Mexického prostředí
 • SOTTR se odehrává rok po událostech v Rise of the Tomb Raider
 • K dispozici bude prohledávání pod vodou. Podvodní zkoumání bude o risku vs. odměně - tedy čím hlouběji se dostanete, tím větší odměnu získáte, ale zároveň netušíte, jaké nástrahy a bytosti pod hladinou žijí
 • Lara bude moci běhat po stěnách, stejně jako si pamatujeme například z TR: Anniversary
 • Stejně jako byli medvědi v Rise of the Tomb Raider nebezpečným protivníkem, v Shadow of the Tomb Raider je nahradí jaguáři
 • Laře je ve hře 23 letShadow of the Tomb Raider a data:
 • 12.-15. června můžeme vidět na E3 první Gameplay
 • V červenci bude k dispozici Woman Series (moc netuším o co jde, ale je možnost, že to bude něco podobného jako Woman vs. Wild u předchozího dílu)
 • Srpen bude ve znamení nového Gameplay Traileru
 • 14. Září je oficiálním datem vydání Shadow of the Tomb Raider pro Xbox one, PC a PS4
 • V říjnu se dočkáme prvního Dodatkového balíčku (DLC Pack 1), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V listopadu bude vydán druhý dodatkový balíček (DLC Pack 2), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V prosinci bude vydán třetí dodatkový balíček (DLC Pack 3), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V lednu bude vydán čtvrtý dodatkový balíček (DLC Pack 4), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V únoru bude vydán pátý dodatkový balíček (DLC Pack 5), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V březnu bude vydán šestý dodatkový balíček (DLC Pack 6), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
 • V dubnu bude vydán sedmý dodatkový balíček (DLC Pack 7), který bude obsahovat novou hrobku, zbraň, outfit a nové mise
Takže, když si to shrneme, bude k dispozici 7!! dodatkových balíčků. Mám trošku obavy z toho, že samotná hra bude dost krátká a vývojaři ji budou chtít natáhnout zapomocí těchto DLC packů. Informaci máme ale takovou, že hra by měla být zhruba stejně dlouhá jako její dva předchůdci.

Shadow of the Tomb Radier - Screenshoty

2. května 2018 v 9:56 | Hayley
Do galerie jsem nahrála všechny dostupné screenshoty ke hře Shadow of the Tomb Raider. Můžete se na ně podívat zde.

Když se na Vás usměje štěstí

18. dubna 2018 v 20:39 | Hayley
Už je tomu nějaká chvilka co byly Vánoce. Tehdy jsem přemýšlela, co bych si tak mohla přát a napadlo mě, že bych vlastně mohla doplnit sbírku Tomb Raider a přát si pod stromeček Tomb Raider Archivy S.1. Pak jsem se nad tím zamyslela a řekla si: vždyť já vlastně komiksy nečtu a kniha je trošku dražší, tak si vyberu něco praktičtějšího a pak si Archivy koupím ze svého.

No a jeden den, pár dní po premiéře nového Tomb Raider v kinech, jsem koukala na facebook a uviděla jsem, že Cinema City pořádá soutěž. Já normálně na takového soutěže prdím, protože je minimální šance něco vyhrát, ale řekla jsem si, že když to pořádá věrohodná stránka a soutěží se o Tomb Raider Archivy S.1, tak bych to měla zkusit. Už jen z principu. Tuším, že položili soutěžní otázku kdo byl hlavním představitelem Lary Croft v předchozích dvou filmových dílech (EASYYYY :D). No a tak jsem to zkusila. Za chvíli jsem na to zapomněla a už vůbec jsem nevěděla, že jsem někde soutěžila do chvíle, než mi přišla soukromá zpráva, že jsem jeden ze tří šťastlivců, co komiksy vyhráli. No já Vám na tu zprávu čučela a nevěřila jsem vlastním očím.

Takže přátelé zázraky se opravdu dějí! A upřímně Vám musím říct, že jsem udělala chybu, že jsem si Archivy neobjednala dřív. No vlastně, ani ne, protože bych je měla zbytečně dvakrát, ale snažím se říct, že kniha je naprosto úžasná! Komiksy jsou parádní, kniha je obrovská těžká bichle a zpracování je naprosto famózní! Jakmile se jednou začtete, nemůžete přestat :)

Proto pokud někdo váhá nad tím, jestli si Archivy pořídit, neváhejte! Nejsou to žádné vyhozené peníze a požitek bude nepopsatelný! :)
Zahrajte si puzzle hádanky na oficiální stránce Tomb Raider

20. března 2018 v 15:56 | Hayley
Na oficálních stránce TOMBRAIDER.COM si můžete zahrát každé pondělí hádanku. Pokud žijete v Americe, Anglii, Francii nebo Něměcku, můžete vyhrát zájezd do některého z měst, ve kterém se budou konat oslavy nového TR.

No a ostatní si můžou zahrát alespoň puzzle a poslechnout si skvělou novou hudbu, která nejspíš bude provázet i Shadow of the Tomb Raider.

Novinky ohledně nového Tomb Raider

14. března 2018 v 18:08 | Hayley
Něco se chystá a vše svědčí o tom, že to bude velké!

Na oficiální stránce Tombraider.com se objevil tento obrázek.


Navíc spousta informací mluví o tom, že se jedná o trailer k novému TR, který ponese název Shadow of the Tomb Raider. Ti kteří se v TR šťourají trošku víc vědí, že tento název pro TR známe už několik měsíců.

Na našem tombraider-lc fb profilu jsem sdílela video od UNITED gaming, které toto téma rozebírá trošku více. Například hovoří i o tom, že bysme si mohli nový TR zahrát už letos na podzim.

Takže přátelé, zítra se dozvíme více!
 
 

Reklama

^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^