TR 96 vs. TR Anni 07

Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - Palace Midas

28. února 2018 v 20:47 | Hayley
Kdo by si nepamatoval Midasův Palác a jeho kouzelnou ruku? Určitě by si spousta z nás přála mít takovou ruku doma, tedy, jakéhokoli předmětu se ruka dotkne, předmět se změní na ryzí zlato... NEKONEČNÉ PRÁZDNINY! :D

Úkol kola je jasný: sehnat tři zlaté cihly, které nám poslouží nikoliv jako poklad, ale jako klíče, které otevřou průchod do další části hry. Základu kola se tvůrci drželi, avšak propracovanost se značně liší.Samotný podstavec Midase je v anniversary celý, tedy i se sochou. V TR1 si můžeme prohlédnout pouze Midasovi nožky. Navíc podstavec v TR:A slouží i pro umístění zlatých cihliček, kdežto v TR1 musíme najít otvory do kterých cihly budou pasovat.


Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - The Coliseum

30. listopadu 2017 v 15:30 | Hayley
Menší zastávkou pro nás bude zdejší Koloseum. Na chvíli se ocitneme v kůži gladiátora, který čelí nepřátelům jako jsou gorily a krvežíznivé bestie - lvi. Ovšem nečekejte burácející dav a květiny, které Vám padají k nohám. Koloseum je prázdné a jediný živý člověk mimo nás je Pierre. V TR Anniversary se s zvířecími nepřáteli utkáme přímo v Koloseu. V Tomb Raider 1996 na nás tato cháska vybafne v nejméně očekávaný moment, i když za stěnami Kolosea si jich užijeme taky dost. Nejlepší lokace pro srovnání je samozřejmě samotné Koloseum. Obě cesty za postupem se totiž od sebe značně liší.

TR Anniversary mi na rovinu přišlo odfláknuté. Jeho předchůdce nám totiž nabízí rozmanité cesty, pasti a skuliny se kterými se musíme poprat, aby jsme se dostali dál.


Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - St. Francis Folly

19. listopadu 2017 v 15:35 | Hayley
Lara putuje dál a dostává se do nové lokace. Tentokrát prozkoumáme Řecko. Prvním kolem je Letohrádek sv. Francise, kde plníme úkoly prastarých bohů, aby jsme získaly klíče, pro otevření brány.

Kolo je vcelku stejné, je jasné, že díky grafice se dá spousta věcí vymyslet jinak, nápadněji, tedy hádanky a rébusy se mohou jevit jako zajímavější, než tomu bylo ve starším díle. Ale pozor. Anniversary nás na každou hádanku upozorňuje a je lehké si něčeho všimnout. Starší díl nám hádanky nabízí jednodušší, ale snad díky horší grafice? se hádanky neplní úplně lehce.

Jak jsem výše zmiňovala, budeme plnit úkoly starých bohů, ale čeho jsem si nevšimla, že v TR 1996 jsou to bohové: THOR, NEPTUNE, DAMOCLES a ATLAS. V remakovaném díle Anniversary jsou to ovšem: HEPHAESTUS, POSEIDON, DAMOCLES a ATLAS. Tedy Neptune a Thor byli zaměněni za Poseidona a Héfaistose.
Neptune je totiž římský bůh sladkovodních vod a moří a Poseidon je řeckým bohem, který je právě bohem slaných moří. Neptune je s Poseidonem hodně spojován, avšak pokud jsme v Řecku je logičtější, aby do hry zasadily spíše boha Poseidona, než-li Neptuna.
Podobně je tomu i s Thorem a Héfaistosem. Thor je severský bůh hromu a deště,.. Héfaistos je bůh ohně a kovářství. Pro oba se hodí kladivo, které je k těmto bohům přiděleno v jejich úkolu.

Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - Tomb of Qualopec

21. srpna 2016 v 17:16 | Hayley
Další díl srovnání je k dispozici a to konkrétně kolo Tomb of the Qualopec. Je to menší herní zálěžitost a originál se od remaku dost liší. Hlavně tím, že jsme museli více pobíhat v menším bludišti, aby jsme mohli správně zatáhnout za páky, které nám postupně otevírají cestu k první části Scionu. Nechyběli raptoři, valící se koule, či oživlá mumie. Opět jsem pro Vás nafotila pár rozdílů, či podobenství na které ve hře můžeme narazit.

Pokud máte v plánu si kupovat se Steamu TR 1, nedělejte to. Nefunguje úkrok ani vpravo, ani vlevo a když držíte Ctrl (střílíte) a Alt (skáčete) a mačkáte šipku kam se má Lara pohnout, nejen že se Lara pohne, ale taky se Vám přetočí celá obrazovka. Na závěr, když hru vypnete, máte změněné rozlišení na minimum.Takzvaná křižovatka našeho levelu


Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - Lost Valley

19. června 2016 v 15:47 | Hayley
Dostáváme se k předposlední části Peru. Pro mě asi kolo, které mi nejvíce utkvělo v paměti. Lost Valley - Ztracené Údolí. Možná si někteří z Vás vzpomenou proč? No protože tu je přeci T-Rex :)) Musím uznat, že i po těch letech co jsem hru hrála na posledy (starší verzi) jsem z něj měla respekt a i z jeho malých pomocníčků Raptorů, prostě ty zvuky a jeho nemotornost mě někdy přiváděla k panice :D Avšak jeho novější verze mě přiváděla spíše k šílenství. Čím asi modernější hra, tím více bugů, nebo si to neumím jinak vysvětlit. S jeho novějším kolegou jsem strávila snad půl hodiny, protože jakmile se ta ještěrka přiblížila ke stěně, zasekla se a něchtěla se otočit :( Prostě jen přešlapovala na místě a už mě nechtěl honit. Takže jsem po většinou umřela, protože jsem mu naběhla pod jeho nenamlsanou tlamičku a on mě zpapal. Joo, když se mu jídlo naservíruje přímo pod nos, tak to by si dal, ale aby si pro mě přišel to ne... Bídák!

Hra začíná trošku podobně, avšak z jiné části kola. U starší verze vylezeme z vody přímo mezi vlky, kdežto u novější verze přistoupíme z vrchu skály. Možná si mi povedlo i trošku nafotit místo ze stejného úhlu, ikdyž to hra moc neumožňovala.


Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - City of Vilcabamba

29. května 2016 v 20:19 | Hayley
Začáteční levely jsou trošku kratší, nedokážu si představit, až budu srovnávat dvě kola, které jedno samotné bude třeba i na hodinu herního času. Je docela těžké vypíchnout ty správné body ve srovnání a zároveň správně udělat screenshoty. Poučila jsem se, že je lepší si nejprve zahrát první díl a pak anniversary, aby bylo s čím srovnávat, protože jsem se přistihla, že když jsem nejdříve hrála Anni a pak jedničku, tak jsem v jedničce trošku tápala, kde se to vlastně teď v anniversary nacházím a na co přesně se mám zaměřit. Asi to možná bude i tím, že se anniversary výrazně liší od jeho předchůdce, avšak některé věci mi neunikli :)

Samotný začátek druhého kola je poměrně dost odlišný, tvůrci si v anniversary opravdu vyhráli a namísto jen přímého běhu, se budeme muset akrobaticky vyrovnat s překážkami.


Samotný střed kola, jak bych to asi nazvala, je u nádrže s vodou sami si prohlídněte rozdíly ztraceného města.


Tomb Raider 1996 vs. Tomb Raider Anniversary 2007 - Mountain Caves

14. května 2016 v 12:41 | Hayley
Ikdyž je to starší záležitost, nikdy jsme tady na blogu vlastně nerozebírali rozdíl Tomb Raider 1996 a Tomb Raider Anniversary. Když je letos tedy to výročí, mohli by jsme si to projít po levelech, jak moc se hra po 11 letech změnila.
Kdo z Vás hrál TR1? Vzpomínáte? My ji hráli ještě na PS1 a bez memory card, takže pokud jsme umřeli museli jsme celé kolo od znovu a když se PS vypnul, tak se musela celá hra od znovu. To byly časy :) Žádné automatické ukládání - nebo co se hraní týče žádné automatické chytání, krychlové objekty, splývající cesty, přesně odměřené skoky a magická hudba ze které někdy naskovala husí kůže... To byla jiná :) To byla teprve radost, když jsme úspěšně dokončili level, protože jsme věděli, že to bylo vydřené. Novější hry nás totiž více méně už opravdu táhnou za nosem. A jak myslíte, že bude vypadat hra, tak úspěšná po remaku? Pojďme si to srovnat :)

Mountain Caves

Samotný začátek asi všichni známe. Naše hrdinka přijíždí se svým průvodcem, který s námi bohužel moc dlouho nepobyde. V TR Anni si hned ze začátku můžeme vyzkoušet základní ovládání, kdežto v originále jdeme rovnou do boje.

Netuším jakou verzi Tr1 máte doma, ale já ji mám stáhlou ze steamu, protože originál, který vlastním mi můj ntb prostě nerozjede. Každopádně videa jsou velmi vtipná, někdy mi trošku přechází zrak a mám tendence šilhat z těch proužků :DTRA bylo vydáno na počest výročí a proto udělali reamake TR 1. Nikdo by asi nečekal, že hra bude do puntíku stejná, je to tím, že grafika za tu dobu se pohla velmi rychle kupředu, nebo je hra upravená podle toho jak se tvůrcům zlíbilo? 
 

Reklama
Reklama
^^ Pokud se rozhodneš kopírovat, tak jedině se zdrojem! ^^